Dog Puller

Sport Dog Puller je založen na práci se dvěma kruhy. Umožňuje každodenní intenzivní trénink s Vaším psem a také možnost lépe mu porozumět a rozvíjet ho po psychické stránce. Základem tréninku jsou tři jednoduché cviky - běhání, skákání a přetahování, které se dají kombinovat, modifikovat a přizpůsobovat tak, abyste dosáhli se svým psem co nejlepších výsledků. 

Trénink probíhá pozitivní motivací formou hry a je pro psa zábavou. Puller kruhy jsou vyráběny z bezpečného a odolného materiálu v 5 velikostech. Dog Puller je tudíž skutečně sportem pro všechna plemena psů. Je vhodný pro štěňata již od 3 měsíců věku. Můžete se mu věnovat jak na profesionální, tak na amatérské úrovni pro zábavu, zvýšení fyzické kondice a rozvoj mentálních schopností Vašeho psa.

RUNNING

Tato disciplína spočívá ve střídavém běhání psa pro Puller na obě strany hřiště, jeho chycení v pohybu v catching zóně a přinášení do startovní zóny. Zde jej pouští na zem nebo předá psovodovi. Závodní pole má 10 x 30 metrů. Střední pole je startovní zóna, krajní pole jsou running zóny, za nimi je prostor pro chytání Pulleru (catching zóna), která není omezená. Disciplína trvá 90 vteřin a používají se střídavě dva Puller kruhy. Za chycení Pulleru psem v catching zóně v pohybu a jeho donesení do startovní zóny získá tým 1 bod.

Psovod smí mít ve startovním poli pouze dva Puller kruhy. Jeho úkolem je hodit Puller tak, aby jej pes chytil ještě v pohybu v catching zóně. Přitom musí střídat strany i Puller kruhy.

Tým se snaží získat co nejvíce bodů.

JUMPING

Disciplína Jumping spočívá ve střídavém skákání z kruhu na kruh se zákusem do Pulleru ve výskoku. Soutěží se ve středním poli, které má 10 x 10 metrů. Disciplína trvá 90 vteřin, používají se dva Puller kruhy, které se pro každý skok střídají.

Úkolem psovoda je správně držet Puller ve výšce a motivovat psa ke střídavému skákání. Pullery se musí střídat a psovod musí držet Puller v ruce v momentě chycení psem. Pouštění Pulleru je možné až po uchopení Pulleru psem do tlamy (v závislosti na pracovní technice může Puller pustit i psovod).

Tým se snaží dosáhnout co nejvyššího počtu správných chycení Pulleru ve výskoku. Boduje se kvalita provedení výskoků, nikoliv jejich počet.

Oficiální kategorie na MS

MINI

Kategorie pro psy do výšky 36 cm v kohoutku.

MIDI

Kategorie pro psy o kohoutkové výšce od 36,01 cm do 47 cm.

MAXI

Kategorie pro psy o kohoutkové výšce od 47,01 cm.

DRIVE

Kategorie pro plemena s vysokou rychlostí, jako jsou Border kolie, Kelpie a jejich kříženci.

HEAVY WEIGHT

Kategorie pro psy molosoidního typu a další psy, kteří nejsou schopni vyvinout vysokou rychlost a hbitost v důsledku plemene a fyzické konstituce.

Neoficiální kategorie na MS

ŠTĚŇATA

Kategorie pro psy všech velikostí od 3 do 12 měsíců věku.

SENIOŘI

Kategorie pro psy všech velikostí starších 8 let. 

HOBBY

Kategorie pro psy, kteří ještě nikdy nenastoupili do oficiálních kategorií. Závodí se dle upravených pravidel.